Malá schola

Rozpis zkoušek od 5.4.2018 do 24.6.2018

Informátor scholky Drops 09/2016

Malá schola třinecké farnosti Říkáme si DROPS a jsme (kromě doprovodné kapely) děti ve věku od 4 do 12 let. Zkoušky máme každý čtvrtek od 16:40 do 17:50 hodin. Scházíme se proto, abychom potrénovali hlasivky a naučili se nové písničky. Ale to zdaleka není všechno! Těmi písněmi chceme především chválit Pána Boha, protože kdo zpívá, dvakrát se modlí.

Od nového školního roku (od 1.9.2015) zpíváme vždy 3. neděli v měsíci na mši svaté v 10 hodin. Někdy česky, jindy polsky, v jakém jazyce zrovna mše svatá vychází. Takže kromě hlasivek procvičujeme i své jazykové dovednosti . A o tom, jakou nám tato služba přináší radost, už se můžete na těchto mších svatých přesvědčit sami. Nemůžu taky zapomenout na hudební doprovod, tedy naši skvělou kapelu! Spolu se dvěma kytarami nás doprovázejí housle, cajon (taková bedýnka, která zastupuje bicí) a baskytara.

Malá schola třinecké farnosti
Tříkrálový průvod (3.1.2016)

Kromě pravidelného doprovázení bohoslužby pořádáme několikrát do roka různé akce - víkendové soustředění na chatě Lípa, koledování u jesliček, zpívání v sousedních farnostech, na závěr minulého školního roku jsme spolu vyrazili např. do ZOO...., prostě schola není žádná nuda! Jestli rádi zpíváte a je vám mezi 4 a 12 lety, určitě se na nás přijďte ve čtvrtek alespoň podívat. Za to nic nedáte a naopak můžete mnoho získat! Možná se vám zpívání s naší správnou partou zalíbí natolik, že už si čtvrtek bez zkoušky scholy, ani nebudete umět představit .

Pro přehrávání videa je nutné mít nainstalovaný Adobe Flash player.

Načítání přehrávače...

Roman Buba +420 608 042 223, roman.buba@trz.cz