Perličky z karantény

Říká se, že každé zlo je k něčemu dobré. Chci vám ukázat dvě perličky, se kterými jsem se setkal v době uzavření kostelů a pak v době, kdy už mohlo přijít pár lidí.

* Mladá žena říká:" Nedovedete si představit, jak moc se už těším, až budu zase moci přijít na mši svatou. Nikdy bych si nepomyslela, že mi bude mše svatá tolik chybět. A taky moc lituji, že jsem si na ni neudělala čas třeba i ve všední den v týdnu. Vždyť je to oběť Pana Ježíše a ta je živá a skutečná nejen v neděli a ve svátky..." (toto jsem slyšel vícekrát - a rád souhlasím.)

* Starší muž říká: "Díky moc za kameru v kostele, díky které mohu přicházet i skrz zavřené dveře. Ale moc se těším, až se dveře zase otevřou. Víte, ta kamera je bezvadná, díky za ni, ale setkání je setkání. Když kluk studoval v zahraničí, byli jsme rádi, že můžeme komunikovat přes internet, vidět tvář, slyšet hlas. Ale úplně jiné to bylo, když přijel domů a my jsme sedli společně ke stolu, nebo vyšli někam na procházku. Dnes je ženatý, má už rodinu, bydlí v Čechách, tak taky komunikujeme díky internetu. Ale když se objeví se snachou a vnučkou u nás doma, tak věřte, to je svátek."

Rád dávám za pravdu: Bůh není na podívání, i když v době, která, jak doufám, končí, je dobré i to. Pro nemocné, kteří už nemohou přijít osobně, je to způsob, jak se spojit s farností. Živí a zdraví by se měli s Bohem setkávat skutečně.

P. František

Vloženo:9.5.2020