Biskupství k nouzovému stavu

Stav nouze. Veřejné bohoslužby zrušeny. Stálá zpovědní služba v katedrále zatím funguje.

Převzato ze staránek biskupství https://doo.cz/posledni-zpravy/...

V příloze Slovo otce biskupa Františka k nouzovému stavu.

Ostrava – Rostoucí počet nemocných, tisíce občanů v karanténě, zavřené školy, kostely, knihovny, žádná kultura ani sport. To je realita, kterou je nutné přijmout. Ze strany biskupů a kněží zaznívají výzvy k modlitbě. Tato mimořádná postní doba je také příležitosti k vykonání životní svátosti smíření.

„Přijměme tuto mimořádnou situaci především jako postní výzvu k modlitbě,“ uvedl pomocný biskup Martin David a dodal, že je vhodné, aby kostely v diecézi zůstaly otevřené pro osobní modlitbu a individuální přijetí svátostí.

Stálá zpovědní služba v katedrále Božského Spasitele, která je k dispozici také v tuto chvíli, zůstává zatím v provozu.

Vloženo:13.3.2020
Zobrazovat do:  30.6.2020    ok