Aktuality

Možnosti prožívání víry z domova


Obrázek ke zprávě

V tomto obtížném období, kdy se lidé nemohou scházet a žít svou víru v církevním společenství, je možné posvěcovat sebe i své okolí mnohými způsoby, které jsou v dnešní době dostupné.

Ježíš řekl: "Vždyť synové tohoto světa jsou vůči sobě navzájem prozíravější než synové světla." (Lk 16,8)

Buďme tedy prozíraví, používejme dostupné prostředky k uchování pokladu víry, modleme se za zastavení pandemie a těšme se na obnovení běžného života a setkání s Pánem Ježíšem v Eucharistii:

TV NOE vysílá mše svaté v neděli a nyní i během týdne. Přímý přenos v neděli 5.4.2020 v 11:00 (Mše svatá Květné neděle z Vatikánu). Program TV Noe: http://tvnoe.cz/program, sledování přes internet: http://tvnoe.cz/live.

Rádio proglas: program na neděli 5.4.2020: https://www.proglas.cz/program/?date=05.04.2020,
přenos mše svaté v 9:00. Poslech pro náš region na frekvencích Praděd 93,3, Valašské klobouky 104,2 a Hostýn 90,6 je komplikovaný kvůli hornatému okolí Třince, ale je možné rádio poslouchat také přes kabelovou televizi Třinec, nebo přes internet: https://www.proglas.cz/kontakty-a-info/prijem-vysilani/internet/.

Přes Facebook, Messenger, okolní farnosti a další komunikační cesty se vytvořila nová modlitební iniciativa:
Prosím každého z vás, abychom se spojili každý večer ve 20.00 hodin modlitbou růžence. Ať je tato modlitba nesena úmyslem na zastavení pandemie koronaviru a k ochraně našich rodin. (převzato z farnosti Český Těšín)
On-line sledování mše svaté v Českém Těšíne: https://www.kamery.morawiec.cz/farnost-tesin.html )
On-lide sledování mše svaté v Jablunkově: http://www.farnost-jablunkov.cz/zive-vysilani).

V příloze modlitba za ochranu před koronavirem.


Přílohy
Vložil:Petr Čala
Vloženo:13.3.2020
Zobrazovat do:  30.4.2020    okCharita Třinec