Aktuality, zajímavosti

Biscup 2019

Ve dnech 5. - 7. 4. 2019 se uskuteční Diecézní setkání mládeže s otcem biskupem tzv. BISCUP 2019 ve Frýdku-Místku. Setkání je určeno pro mladé od 14let. Mladí se mohou těšit na katecheze, zajímavé workshopy, talkshow s hosty, hry a další jiné. Účastnický příspěvek činí 380 Kč při účasti na celém setkání. Na tuto akci je potřeba se přihlásit na http://diecezko.doo.cz/ kde naleznete také více informací.

Pokud máte zájem jet společně s mladými z farnosti, tak organizujeme společný vlakový spoj v rámci děkanátu. Hlaste se proto do pátku 29. 3. 2019 u svého animátora ve farnosti (Renaty Bongilajové, tel.: 792 368 948), která má na starosti dopravu na setkání anebo v zákristii na arch papíru. Sraz na vlakovém nádraží Třinec centrum je v pátek 5. 4. 2019 v 17:10. Předpokládaný návrat je v neděli 7. 4. 2019 v 13:35 (Třinec centrum).

Modlitba za setkání

Dobrý Bože,
ty nás miluješ a víš co je pro nás dobré.
Maria, tvá věrná služebnice,
to věděla a nebála se přijat tvou vůli.
Prosíme, dej, ať nadcházející
Diecézní setkání mládeže ve Frýdku,
je časem a místem radostného setkání s Tebou.
Žehnej a provázej svým Duchem ty,
kteří mají na starost organizaci celého setkání -
- ať zakouší tvou blízkost a poznají
co je pro mladé lidi nejlepší
a tak i nastavili program setkání.
Prosíme, dej, aby farníci a obyvatelé tohoto kraje
měli pochopení pro mladé lidi a setkání bylo pro ně požehnání.
Otevři jejich srdce, ať mladí, kteří se s nimi setkají,
zakusí kus tvé lásky.
Panno Maria služebnice Páně, oroduj za nás!
Amen.

Vloženo:25.2.2019