Aktuality, zajímavosti

Modlitba růžence v říjnu 2019

Říjen je měsíc Panny Marie Růžencové.
Každou neděli v měsíci říjnu se budeme před večerní mši svatou modlit růženec od 16:15 hodin.
Modlitbu povedou jednotlivá společenství:

6.10. - Společenství mužů - tajemství radostného růžence
13.10. - Společenství mládeže - tajemství růžence světla
20.10. - Společenství modlících se matek - tajemství bolestného růžence
27.10. - Společenství Sympatiků Radia Maria a Seniorů - tajemství slavného růžence; tento den je v naší farnosti Poslední neděle v měsíci - Mariánské večeřadlo. Začíná v 15.30 hodin., které vedou senioři.
2.11. - Farníci - na hřbitově - tajemství radostného růžence - na hřbitově (v 18:00) tento den je v naší farnosti První mariánská sobota v měsíci a tento růženec se nebudeme modlit tentokrát v kostele, ale přesuneme se na hřbitov, kde se budeme společně modlit.

Jazykové volby si přizpůsobte podle vlastních potřeb buď jen česky, polsky anebo oboujazyčně.

„Nikdy člověk není tak velký jako tehdy, když klečí.“ (Svatý Jan XXIII papež)

Pokřtění a poslaní: Kristova církev na misii ve světě, tak zní téma misijního měsíce října. „Slavení tohoto měsíce nám pomůže především znovu objevit misijní rozměr naší víry v Ježíše Krista, kterou jsme zdarma obdrželi při křtu,“ připomíná papež František ve svém poselství k 93. světovému dni misií. V pátek 18. října se také uskuteční nový celorepublikový projekt - Misijní most modlitby. Mimořádný misijní měsíc říjen 2019 připomíná nutnost evangelizace.

Udělejme si čas pro Královnu posvátného růžence, s růžencem v ruce, užasnou zbraní ukryjme se pod její ochranný plášť a prosme ji o ochranu naši vlasti, měst, domovů, rodin a srcí.

Vloženo:27.9.2019
Zobrazovat do:  31.10.2019   stop