Aktuality, zajímavosti

Pouť k blahoslavenému Metoději Dominiku Trčkovi ve Frýdlantu n. O.

Frýdlant nad Ostravicí – Farnost Frýdlant nad Ostravicí si v sobotu 25. 8. oslaví liturgickou památku blahoslaveného Metoděje Dominika Trčky. Věřící prožijí v kostele sv. Bartoloměje od 9.30 hodin řecko-katolickou liturgii sv. Jana Zlatoústého, která bude sloužena česky, slovensky a staroslověnsky. Sloužit ji bude otec Jozef Blaščák z Brna spolu s kněžími apoštolského exarchátu.

Blahoslavený Metoděj Dominik Trčka se narodil 6. srpna roku 1886 ve Frýdlantu nad Ostravicí. Stal se knězem a řeholníkem východního obřadu, zakladatelem a představeným kláštera. Byl vězněn pro víru a dne 23. Března roku 1959 zemřel pro Krista ve věznici v Leopoldově. Blahořečen byl papežem Janem Pavlem II. 4. Listopadu roku 2001 v Římě.

Blahoslavený Metoději Dominiku Trčko, ty jsi s vděčností přijal bohatství východních bratří, ale sám na sobě jsi zakusil krutost politické moci. Pomoz nám s láskou budovat jednotu s křesťany jiných církví a všem politikům vypros ducha nezištné služby.

Vloženo:28.7.2018
Zobrazovat do:  25.8.2018   stop